Toi Gae v Brně aneb „pokopání s Hwang Su Ilem“


Kdo by neznal hru Tekken? A kdo by neznal postavu Hwoaranga, kterému propůjčil své pohyby Hwang Su Il, VI.dan, taekwondista se suprovými kopy a několikanásobný mistr světa? Jakmile jsme se dozvěděli, že tento skvělý, milý a nesmírně skromný člověk bude mít v Brně seminář, byla naše náplň na neděli 19.10. jasná.
Tedy, málem bylo všechno jinak. Z dosud nepochopitelných příčin jednomu z nás (nejmenujme, abychom dejvického trenéra neshodili) nezazvonil budík. Vynechme popis dalších horečných událostí, jenom snad upřesněme fakt, že díky úžasné shodě náhod (a slušnému fyzickému výkonu :-)) jsme nakonec všichni autobus do Brna stihli.
V Brně jsme potom – zásluhou drobné chybky v logistice – absolvovali krásnou vyhlídkovou cestu místní MHD, abychom stihli seminář opět na poslední chvíli.
Seminář byl úžasný, Hwang Su Ilův pohyb je tak lehounký, až by se dalo říci, že tančí (jenže na rozdíl od tanečníka se jeho pohyb ve zlomku sekundy může změnit ve smrtící kombinaci kopů a úderů). Kromě obolavělých těl jsme si odnesli i spoustu zážitků a námětů k dalšímu cvičení.
Zkrátka a dobře, kdo si nechal seminář ujít, přišel o hodně. Mistr Hwang sice slíbil, že se někdy opět vrátí, ale stát se může cokoliv.

Smejža