Mistrovství České republiky 2016

MČR 2016
O víkendu 12. – 13.4. 2016 proběhlo Mistrovství České republiky v TKD ITF. Tentokrát hostilo tuto nevýznamnější svazovou soutěž Brno. A že se bylo na co dívat! Po celé dva dny soutěžily věkové kategorie od těch nejmenších žáčků až po veterány ve všech pěti sportovních disciplínách ITF. Náš klub vyslal na závody menší výpravu sestávající z rozhodčího-specialisty Honzy Rena Stránského, juniora (tj. do 18 let) Matěje Kočky, dvou seniorů (18-39 let) Marka Žalmánka a Štěpána Karla a veterána (věk od 40 let výše) Petr Smejkala, který je zároveň i vedoucím klubu. Právě posledně zmiňovaného jsme se zeptali na pár otázek:

Jak hodnotíš právě uplynulé mistrovství republiky?
Jednoznačně pozitivně. Mladí podali dobré výkony, přestože to tentokrát na medaile nestačilo. Zejména bych chtěl vyzdvihnout výkon Štěpána Karla, kterému los přiřkl souboj s Tomášem Vodičkou, několikanásobným medailistou z mezinárodních závodů. Štěpán se Tomáše nezalekl a ukázal bojovné srdce, nicméně nakonec zvítězila zkušenost a „vyzávoděnost“ a Tomáš jednoznačně zvítězil. I na výkonech ostatních – Marka i Matěje byl vidět pokrok slibující do budoucna i možnost zisku medaile. Na závěr si nechám skromně své výsledky – 2x stříbrná medaile, kdy ve sportovním boji jsem prohrál až ve finále v prodloužení a v sestavách mě o zlato „připravil“ vicemistr světa v této disciplíně, Libor Macháň z Brna.

Jaké jsou Tvé plány do budoucna?
Za sebe rozhodně dále cvičit a soutěžit. K tomu nadále mít klub, který není sice vyhraněný jako závodní, ale se kterým by měli soupeři počítat. Klub, kde je pohoda a dobrá parta, ale kde dřina a bolest prostě k tréninku také patří.